Close
סל ההשאלות שלך ריק

כמעיין המתגבר - העמותה שמלווה אותי כבר שנים, תומכת ומספקת חום ואהבה.
אמנון א., תל אביב

אודות עמותת כמעיין המתגבר

כמעיין המתגבר הינה עמותה שנוסדה בשנת 2004 על ידי דניאל סמינה ומספר אנשים שעסקו בסיוע לילדים חולים בבתי החולים ורצו למסד את פעילויות העזרה שלהם ולהרחיבן לתחומים אחרים. עמותת כמעיין המתגבר עושה יום אחר יום בסיוע לילדים ושימחתם בבתי החולים בארץ בכל המחלקות על ידי הפעלה של בובות ענק של הארגון, קוסמים, ליצנים, להטוטנים חלוקת פרסים וממתקים ופרויקטים חברתיים שונים ומגונים לכל המגזרים. בנוסף מפעילה העמותה סניפים להשאלת ציוד רפואי מנתניה עד עפולה ללא תשלום לכל החולים או הנזקקים להם, בסניף ישנו ציוד משומש וחדש העונה על צריכת המבקש או הנזקק ומתמחה בציוד אורטופדי שאותו אי אפשר למצוא בשום ארגון או גוף אחר.

בנוסף העמותה מפעילה מרכזי יום לילדים קשיי לימוד ויכולת בלימודים בפעילות זו הם נעזרים בשעורי בית והכנה למבחנים ללא תשלום. העמותה מוציאה עלון שבועי אשר מחולק ב- 400 בתי-כנסת ברחבי האזור ללא רווח עבורו או תקצוב מגורמים שונים.

העמותה מגוונת את פעילותיה ללא הבדל גזע דת מין או לאום. לעמותה סך הכל 220 מתנדבים פעילים בכל הסניפים. אין לעמותה עובדים בשכר.

יכולתה של העמותה לגייס מתנדבים לפעילותיה המבורכות, היא הבסיס לפעילות התנדבותית זו: מטרותיה הן

  • לעודד ולשמח ילדים חולים בבתי חולים.
  • הפעלת מרכזי למידה והעשרה.
  • השאלת ציוד רפואי/סיעודי/שיקומי חינם, מנתניה עד עפולה.
  • הוצאה לאור של עלון שבועי תורני
  • עזרה בהשגת ציוד ביתי בסיסי למחוסרי יכולת

רציונל העמותה

במצב שנוצר בישראל בה אחוז העניים הוא מהגבוהים בעולם, יש למגזר השלישי תפקיד חשוב מאד. למעשה ללא המגזר השלישי עשויה המדינה לקרוס עכב החלל שנוצר על ידי המדינה נוצרו אלפי עמותות המשלימות את החסרים שהמדינה לא הצליחה לספק. כך נוצרו עמותות שתפקידן הוא דאוג ולעזור לפחות בעזרה חלקית על מנת שלא רק העשיר לשרוד. העני שנחרב עליו עולמו עדיין זקוק למינימום מסוים על מנת שיוכל להמשיך ולקוות לימים טובים יותר. עמותת כמעיין המתגבר החליטה לעזור לאוכלוסייה הנזקקת באספקה של שירותים שונים אשר יעזרו לאלה הזקוקים לעזרה בצורה מעשית ותורמת. נושא אחד הוא אספקה של ציוד רפואי ללא פיקדון גבוה, כך שכל אחד הנזקק לציוד הזה יוכל לקבלו. הנושא השני הוא אספקת תחבורה לאלו שאינם יכולים להרשות לעצמם לנהוג או לשכור מונית שתוביל אותם למרפאת השיקום שלו בה הוא מקבל טיפול העוזר לא להתגבר על נכויות שונות ועל ידי כך לשמור על זכויותיו לקבל טיפול רפואי המגיע לו מהמדינה (ההובלה נעשית ללא תשלום או דמי מינוי כנהוג בארגונים אחרים). הנושא השלישי שבו מטפלת העמותה הוא בילדים הנמצאים בבתי החולים (בעיקר במחלקות אונקולוגיות) אשר זקוקים לעידוד, תשומת לב ותעסוקה שתגרום להם לדחוק הצידה את הכאב, הסבל וחוסר האונים שלהם אל מול מחלתם. העזרה המוגשת כאן היא על ידי בדרנים, ליצנים, בובות מהלכות, מחלקי ממתקים ועוד אשר מבקרים במחלקות אלו ומבדרים ומעסיקים אותם. העמותה ייצרה בובות בגודל ענק ובדמות בובות מוכרות מסיפורים וסרטים אשר נפגשות עם הילדים משמחות אותם ומחזירות את החיוך הפך לפניהם..בובות אלו אהובות ואהודות על הילדים אשר בנוסף לבידור מחלקות להם הפתעות וממתקים ושבות מדי שבוע לבקר את הילדים הללו. לעמותה תוכניות נוספות, למשל שעורי עזר לתלמידים המתקשים בלימודים בבית הספר העממי, ונמצאים בפריפריה, הכשרת בני נוער לעזרה במפעלי העמותה, לימודים פרה רפואיים להתנדבות במגן דוד אדום, ובעזרה לזקנים נזקקים בביצוע משימות יום יומיות.